Forum zdrowy-seks.pl: "Seksualna pikanteria" - Forum zdrowy-seks.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

"Seksualna pikanteria" "Seksualna pikanteria"- artykuł M. Kwiatkowskiego

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   M. Kwiatkowski Ikona

  • Newbie
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9
  • Rejestracja 05-February 11

Napisano 10.04.2011 - 17:42

„Seksualna pikanteria”

Seks nie może być nudny, ale zbyt często taki właśnie jest. Brak komunikacji partnerskiej, spontaniczności oraz pomysłowości. Nawet najsłynniejsi seksuolodzy twierdzą, że należy wówczas wprowadzić pewne elementy pikanterii, która zapewni o wiele bardziej podniecający stosunek płciowy.

Komunikacja
Komunikacja partnerska powinna opierać się nie tylko na codziennych tematach. Musi również zaistnieć rozmowa o seksie i obecnej sytuacji łóżkowej. Natychmiastowa chęć wypróbowania nowych pozycji to często spotykane zjawisko. Nie ma w tym nic nietypowego. Należy kształtować i poprawiać swoje życie seksualne, ponieważ jest ono niesamowicie ważną częścią związku.

Rekwizyty
Bardzo dobrymi rekwizytami erotycznymi mogą okazać się kajdanki z futerkiem lub opaska na oczy. O budowaniu pożądania pisałem już niejednokrotnie. Podniecająca może być zarówno dominacja, jak i poddanie się partnerowi/partnerce. Częstą praktyką seksualną jest związanie drugiej osoby i delikatne dotykanie jej, wytwarzając przy tym zwierzęce pożądanie. Dobrym „kusicielem” może być piórko. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Zabawa ludzką psychiką powinna opierać się również na empatii.

Chłodny powiew seksu
We współżyciu seksualnym ciekawym elementem jest stymulacja powietrzem. Należy zwilżyć wybrane miejsce erogenne na ciele kochanki/kochanka i lekko na nie dmuchnąć. Udowodniono, że takie zachowanie potrafi doprowadzić do szału podniecenia.

Predyspozycje kochanków
Trzeba pamiętać, że odpowiednie przygotowanie fizyczne wpływa na poszerzenie zakresu życia seksualnego. Seks-ćwiczenia stanowią nie tylko wstęp do współżycia, ale i w znacznym stopniu minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji, podczas gdy decydujemy się na łóżkowe eksperymenty.

Pikanteria seksu
„Kamasutra” pokazuje najwięcej propozycji technik seksualnych. Należy wybrać te niecodzienne, aby wzbogacić współżycie. Dobrym rozwiązaniem są pozycje, w których mężczyzna stoi i utrzymuje partnerkę. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również wprowadzenie pewnych elementów gimnastyki do współżycia seksualnego. Wiele przewodników miłosnych przedstawia takie pozycje. Trzeba znaleźć czas na wspólne oglądanie lepszej miłości.

Zabezpieczenia
Eksperymenty seksualne nie mogą skończyć się kontuzją. Jeżeli uprawiamy pikantny seks w łóżku, powinniśmy położyć wokół kilka poduszek, które będą asekurowały nas w trakcie niepowodzenia, np. upadku. Wiem, że wydaje się to być śmieszne, jednakże zdarzały się już takie przypadki. Należy również pamiętać, aby zrezygnować z kontynuowania niezadowalających technik. Każda pozycja powinna być wspaniałym przeżyciem dla każdego z partnerów.

Istnieje niesamowicie wiele sposobów na wprowadzenie elementów pikanterii do życia seksualnego. Wymieniłem tylko kilka. Seks jest czynnością do końca niezbadaną, ale należy poszerzać swoje horyzonty.Wszelkie pytania dotyczące tematu można kierować na: [...]
Więcej takich artykułów znajdziesz na: [...]
Tekst jest wyłączną własnością Macieja Kwiatkowskiego

Opcje tematu:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych